facebook twitter google+
vlajka, flag vlajka, flag

Základní informace

Pánská móda - OBLEKY

Všechny námi vyrobené obleky mají značkovou kvalitu, která je pro dobré pánské obleky šité na míru potřeba.

Jak určit kvalitu pánského obleku

Určení kvality pánského obleku není jednoduché ani pro ostřílené nositele pánské módy. Mnohé detaily mohou být snadno přehlédnuty během zkoušky a úprav u krejčího nebo i na hotovém oděvu.

Ať již máte Váš oblek zhotovený v Suit & Me nebo jinde, zkontrolujte si jeho kvalitu. Tento seznam Vám může pomoci ujistit se, že oblek, který kupujete, je skutečně prvotřídní kvality.

Otvory na rukávy
To, jak Vám oblek sedne okolo otvorů na rukávy, je určeno zručností a odborností při stříhání látky.

Látka okolo podpaží by měla padnout Vaší postavě a neměla by být vyboulená.

Souměrnost a zarovnání
Míry obleku na levé a na pravé straně by měly být stejné. Ujistěte se, že centrální švy jsou opravdu uprostřed.

Dosáhnout správného zarovnání dílů látky je často obtížné. Zkontrolujte si především vrchní části ramen a patky kapes a ujistěte se, že pruhy či vzory jsou vyrovnané.

Knoflíkové dírky
Na manžetě by měly být čtyři opravdové dírky na knoflíky. Na konfekčních oblecích často najdeme dírky falešné; tyto skutečné dírky nemají, protože jejich umístění se od jednotlivce k jednotlivci liší.

Knoflíky
Knoflíky by měly být zhotoveny z pravé rohoviny, ne z plastu.

Vložka
Během zkoušky si nezapomeňte zkontrolovat vložku, která lemuje hrudník a klopy. Vložka té nejlepší kvality je vyrobena z kombinace lněné tkaniny nebo vlny s koňskou či velbloudí srstí. Bez správné vložky si Váš oblek nezachová svůj tvar a možná nebude vůbec dobře vypadat.

Proporce
Během zkoušky (u krejčího) byste měli mít možnost určit si přesné umístění pasového knoflíku (horní knoflík na dvou-knoflíkovém obleku nebo prostřední knoflík na tří-knoflíkovém obleku). Umístění dalších prvků, jako jsou např. patky kapes a náprsní kapsy, je stanoveno pomocí tohoto pasového knoflíku použitého jako centrální bod. Takže celkové proporce pánského obleku na míru závisí na správném umístění této zásadně důležité části.

Podšívka
Vnitřní podšívka pánského obleku na míru by měla být vyrobena z umělého hedvábí (rayon), ne z polyesteru. Některá umělá hedvábí jsou vyrobena z bavlny, kukuřice, nebo dokonce bambusu. My nejčastěji používáme látku vysoké kvality s názvem Binba, která je vyrobena z vnější slupky bavlníku. Na podšívku je také možné použít pravé hedvábí.

Klopy
Ujistěte se, že Vaše klopy byly přišity ručně, tak, že na spodní straně najdete drobné stopy po jehle. Tím se zaručí, že si Vaše klopy udrží svou zaoblenost a tvar.

Jak Vám oblek sedí
Ujistěte se, že Váš oblek není příliš volný. Váš oblek by měl být přizpůsobený Vašemu pasu a měl by Vám v pase pěkně padnout. Délka rukávů by měla být tak akorát. Zkuste si při kontrole zvednout ruce a pohybovat jimi, délka rukávů by měla zůstat správná v každé poloze.

Když máte na sobě svůj oblek, měli byste se především cítit pohodlně. Žádná část by Vás neměla táhnout, ani byste se neměli cítit těsně, když se pohybujete.

Vybrání správného stylu panského obleku
Začneme výběrem základního stylu. Klasický nebo moderní, formální nebo ležérní, jednořadový nebo dvouřadový.

Pak přizpůsobíme Váš oblek tak, aby se hodil právě k Vašemu konkrétnímu typu těla. Jste vysoký? Statný? Světlé pleti? Bereme v úvahu každý aspekt, abychom vytvořili oblek, který zvýrazní Vaše nejlepší rysy.

Nakonec vezmeme v úvahu všechny zvláštní požadavky, které budete mít. Chcete svůj oblek s monogramem? Chtěli byste, aby poslední knoflík na Vaší manžetě byl jiné barvy? Potřebujete speciální kapsu pro Vaše brýle, vizitky, iPod nebo mobilní telefon apod.

Můžeme splnit jakékoliv přání, které nám zadáte.

Stříhání
Většina krejčích používá k výrobě pánských obleků na míru šablonu. My však vytvoříme pro každého jednotlivce unikátní model, který bude navržen speciálně pro Váš typ těla a dle Vašeho výběru stylu.

Poté volně sestavíme všechny části Vašeho obleku a připravíme je na zkoušku.

Šití obleků na míru
Krejčí společnosti Suit & Me šijí více než 80% Vašeho obleku ručně, včetně všech obroubení okrajů a knoflíkových dírek. Pro perfektní klopy má Suit & Me obzvlášť zaujetí, všechny naše klopy jsou formovány k dokonalosti prsty kvalifikovaných odborníků.

Zkouška a úpravy
To je nejdůležitější krok v tomto procesu. Oblek si vyzkoušíte a naši krejčí doladí každý detail, dokud Vám oblek dokonale nepadne.

Firma Suit & Me a její tým potřebovaly jednu nebo někdy i dvě zkoušky, aby se vše dalo do nejlepšího pořádku. Nyní se ale pyšníme tím, že jsme schopni zajistit všechny potřebné úpravy ke zhotovení perfektního pánského obleku na míru při pouze jedné zkoušce.